Rysik lub też stylus to niewielki gadżet, który pozwala na obsługę urządzenia z dotykowym ekranem bez konieczności używania palców. Zazwyczaj wygląda jak niewielki długopis, jednak wszystko zależy od urządzenia i zamiaru. Zdarza się, że producenci smartfonów dołączają do swoich urządzeń bardzo małe rysiki, jednak w przypadku tabletów i komputerów z dotykowym ekranem stylusy są już znacznie większe. Wszystko zależy w gruncie rzeczy od tego, czego potrzebuje użytkownik.

Istnieje szerokie grono sceptyków, którzy nie chcą przekonać się do rysików. Dlaczego? Przede wszystkim taki gadżet może się zwyczajnie zgubić, ponieważ jest niewielki – ot zwykły długopis, może się wydawać na pierwszy rzut oka. Jednak na przekór tym przekonaniom prężnie działa firma Samsung, która od lat regularnie na rynek wypuszcza swoje urządzenia serii Note. Rysiki tej firmy oferują bardzo wiele możliwości dodatkowych. Co więcej, zwyczajne rysiki za kilkanaście złotych nie są niczym wyjątkowym. W przypadku jednak stylusa o nazwie S Pen jest inaczej – posiada on 4096 poziomów nacisku, przez co korzystanie z niego jest identyczne wręcz z korzystaniem z ołówka i kartki papieru. Na rynku wiele firm stara się naśladować tę wygodę, a wielu markom nawet wychodzi to bardzo dobrze.

Stylus jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nadal lubią robić ręczne notatki, jednak chciałyby mieć je wszystkie w jednym miejscu. Takim miejscem jest właśnie telefon. Rysik nie tylko pozwoli na wykonanie notatki, ale też na łatwiejszą obsługę urządzenia.

Wiele osób ceni sobie rysiki także przez miłość do rysowania. W tym przypadku śmiganie po telefonie palcem jest mało precyzyjne, ponieważ granica błędu jest bardzo duża. Co więcej, w przypadku profesjonalnych stylusów siła nacisku sprawia, że rysowana linia jest cieńsza lub grubsza, co tym bardziej zwiększa komfort każdego miłośnika rysowania. A przy tym wszystkim wrażenia podczas pracy są bardzo podobne do kartki papieru i cienkopisów.

Stylusy różnych firm oferują także inne ciekawe funkcje, które jeszcze bardziej zwiększają komfort użytkowania.

Rysik pojemnościowy do ekranów LCD - czarny długopis

Gadżet jest uniwersalny i kompatybilny z większością wyświetlaczy pojemnościowych, niezależnie od marki czy modelu urządzenia.
4.90 zł   5,50 zł
Kup Teraz

Rysik pojemnościowy do ekranów LCD - czerwony długopis

Rysik do ekranów dotykowych LCD dostępny jest w kolorze czerwonym.
4.90 zł   5,50 zł
Kup Teraz
1500 Wyprodukowanych rysików
1850 Zadowolonych klikaczy
17 Certyfikatów jakości
35 Lat na rynku